młyński ogródek |


coffee street dolnych młynów kraków smakogród dobra kawaPierwszy z cyklu Tajemniczych Ogródków Krakowa – dla Poszukiwaczy Smakogrodów i świetnej kawy.
Kiedyś przy tej ulicy mieliły królewskie młyny. Teraz mieści się tam klub fitness, a zaraz obok znajduje się maleńka kawiarnia.
Zaczęło się od tego, że dostałam tam kartę, na której zbiera się stempelki <3.
Zawiesze uwielbiałam zbierać (naklejki, kamienie…). I kocham kawę. A za 8 stempelków dostaje się kawę. I to taką, jaką sobie tylko wymarzę: z lodami, wielkimi wiórami kokosowymi, syropem macadamia. Lub po prostu dużą białą z prawdziwą bitą śmietaną. Pyszną. Zawsze.
Zawsze też (nawet zimą) w progu i na parapecie kawiarni są świeże kwiaty i zioła. Dlatego kiedy tylko trafi się słoneczny zimowy dzień idę tam spacerem, napić się kawy i wąchać hiacynty.
A latem…latem w oficynie na kamienistej nawierzchni rozstawione są proste białe stoliki, krzesełka i parasole. Na każdym francuska lawenda, w kątach doniczki z melisą, miętą, rozmarynem, tymiankiem i bazylią.
coffee street kraków dolnych młynów smakogród ogródek kawiarniany coffee street kraków dolnych młynów smakogród ogródek kawiarnianyKamienica jest odnowiona, okiennice odmalowane. Po ceglastych murach i płocie pnie się winobluszcz trójkalpowy ‘Veitchii’. Jest koktajlowo, pastelowo, piknikowo: kraciaste obrusiki, polarkowe kocyki… tak naprawdę najbardziej lubię te stempelki (i leżaki).

coffee street kraków dolnych młynów smakogród ogródek kawiarniany coffee street kraków dolnych młynów smakogród ogródek kawiarniany

l01


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s