młyński ogródek |


coffee street dolnych młynów kraków smakogród dobra kawaPierwszy z cyklu Tajemniczych Ogródków Krakowa – dla Poszukiwaczy Smakogrodów i świetnej kawy.
Kiedyś przy tej ulicy mieliły królewskie młyny. Teraz mieści się tam klub fitness, a zaraz obok znajduje się maleńka kawiarnia.
Zaczęło się od tego, że dostałam tam kartę, na której zbiera się stempelki <3.
Zawiesze uwielbiałam zbierać (naklejki, kamienie…). I kocham kawę. A za 8 stempelków dostaje się kawę. I to taką, jaką sobie tylko wymarzę: z lodami, wielkimi wiórami kokosowymi, syropem macadamia. Lub po prostu dużą białą z prawdziwą bitą śmietaną. Pyszną. Zawsze.
Zawsze też (nawet zimą) w progu i na parapecie kawiarni są świeże kwiaty i zioła. Dlatego kiedy tylko trafi się słoneczny zimowy dzień idę tam spacerem, napić się kawy i wąchać hiacynty.
A latem…latem w oficynie na kamienistej nawierzchni rozstawione są proste białe stoliki, krzesełka i parasole. Na każdym francuska lawenda, w kątach doniczki z melisą, miętą, rozmarynem, tymiankiem i bazylią.
coffee street kraków dolnych młynów smakogród ogródek kawiarniany coffee street kraków dolnych młynów smakogród ogródek kawiarnianyKamienica jest odnowiona, okiennice odmalowane. Po ceglastych murach i płocie pnie się winobluszcz trójkalpowy ‘Veitchii’. Jest koktajlowo, pastelowo, piknikowo: kraciaste obrusiki, polarkowe kocyki… tak naprawdę najbardziej lubię te stempelki (i leżaki).

coffee street kraków dolnych młynów smakogród ogródek kawiarniany coffee street kraków dolnych młynów smakogród ogródek kawiarniany

l01


Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s